Ájurvedské masážní procedury

Masáž chodidel tibetskou miskou KAN SU

Masáží tibetskou miskou, složenou z 5 kovů, postupně aktivujeme až několik tisíc energetických bodů na obou ploskách chodidel. Masáž je vysoce účinná na celý lymfatický systém, otoky nohou, sníženou pohyblivost a artrózu, cukrovku, hyperaktivitu, poruchy krevního oběhu. Při opakovaných procedurách se účinky výrazně zvyšují, dochází k detoxikaci celého organismu a tělo se zbavuje nečistot, což se projevuje zkvalitňováním pokožky. 10 min koupel nohou + 40 min masáž chodidel + 10 min nutný odpočinek na lůžku.

Ájurvédská detoxikační masáž celého těla teplým sezamovým olejem a napařením v bylinné parní lázni

Masáž celého těla (kromě hlavy a intimních partií) s prohřátím celého těla v bylinné parní lázni a s regenerací dýchacího ústrojí. Masáž je prováděna teplým sezamovým olejem, který užasně zvláční a vyživí pokožku. V kombinaci s napařováním se sezamový olej dostává i hluboko do těla, kde odvádí odpadní látky z těla ven. Bohatý na vitamin E, působí jako prevence při onkologických potížích.Napařování v bylinné parní lázni je jedna z nejzdravějších ájurvédských procedur. Napařuje se opravdu jen tělo a hlava zůstává venku, tudíž nezatěžujeme srdíčko, dýchání a zbytečně nepřehříváme mozek :) Tuto proceduru můžou absolvovat i dvojice, které se v procedurách střídají. Zatímco masérka je jedna. Jeden z dvojice jde na masáž, druhý do bylinné lázně, poté odpočívají na lehátku. 

Ájurvédská masáž celého těla ABHYANGA + olejování a masáž hlavy Shirodhara + napařování v bylinné parní lázni

Tato masáž začíná koupelí a promasírováním chodidel tibetskou miskou. Po té následuje procedura Shirodhara - olejování a masáž obličeje a celé hlavy, uši, nos, a masáž 3. oka, aplikace jemného proudu oleje doprostřed čela. Po masáži hlavy následuje celotělová olejová masáž teplým sezamovým olejem. Takto namasírováni si jdete lehnout do bylinné parní lázně, kde se prohřívá celé tělo a olej se dostává pokožkou hluboko do těla. Čeká se do prvního většího zpocení, kdy se otevírají póry v pokožce. Po proceduře bylinného napařování, si klient musí ještě opočinout na lehátku a zchládnout. Samozřejmostí je během másáže ájurvédské občerstvení...káva, čaj. A po masáži i nějaká zdravá dobrota. Délka procedury je cca 160 min a je rozdělena dle potřeb a problémů klienta. 

ÁJURVÉDSKÁ lymfatická masáž hlavy, zad a krční páteře SHIROBHJANG

Tato masáž je po Shirodhaře v Ájurvédě druhou nejúčinnější masáží vůbec, která působí i na jemnohmotné úrovni.  Při opakované aplikaci může dojít až k ovlivnění našich hluboko uložených paměťových vzorců, nejen karmických a genetických dispozic, ale i též našich zpracovaných a vyhodnocených pozitivních i negativních zkušeností vzhledem k nemocem a celkové vitalitě organismu. Při masáži se používají ájurvédské léčivé oleje vhodné pro všechny tělesné konstituce..např. mandlový olej, sezamový olej a speciální směs bylin určených přímo k této proceduře. Tato masáž má v ájurvédě tisíciletou tradici a je uzpůsobena současným evropským podmínkám. Je vhodná i u nervově labilních jedinců, působí podpůrně u léčby astma,rakoviny, snížené imunity, poruch krevního oběhu očních chorob, chorob stařecké demence a dalších civilizačních chorob. Navozuje pocit lehkosti, uvolňuje bloky v ramením vazivu a na krční páteři. To je problém u všech, co pracují s počítačem, při stresových zaměstnáních a u sportu při jednorázovém namáhání.

ÁJURVÉDSKÁ MASÁŽ ZAD + teplý rašelinový zábal zad s ájurvédskými bylinami

Ájurvédská masáž zad spolu s ájurvédskými bylinami dokonale uvolní zatuhlé svalstvo, rozpouští bloky po celém těle a příznivě působí při nachlazení a bolestem hlavy. Při zahřátí zábalu se uvolňuje vůně bylin a zákazník může prožívat i příjemnou aromaterapii. V zábalu jsou zastoupeny, v různých koncetracích,tyto byliny: Blahovičník, Libavka, Kafrovník, hořčice indická, máta peprná, santal černý.... Parafín je speciální vosk získávaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká schopností zadržovat teplo. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Je to jedna z forem termoléčby. Používá se k léčebným i kosmetickým účelům. Parafínový plát je napuštěn ájurvédskými bylinami a spolu s masáží dochází k maximálnímu uvolňujícímu a léčebnému účinku.

ABHYANGA - Ájurvédska olejová masáž celého těla i hlavy

Skvělá relaxační masáž,při které se používá řada olejů.. Např. Kokosový,sezamový, mandlový či jasmínový.. Před masáži si vychutnáte koupel nohou s himalájskou solí,poté následuje masáž celého těla a následně hlavy..

Ájurvédská masáž chodidel + ájurvédská masáž zad

Ájurvédská masáž chodidel tibetskou miskou s kombinací masáží zad se výborně propojuje. Začíná se koupelí chodidel, následuje masáž chodidel tibetskou miskou a máslem ghí a poté masáž zad. Doba procedury je 90 min.

Ájurvédské osvěžení - peeling a masáž celého těla

Tato procedura obsahuje peeling celého těla a masáž teplým kokosovým olejem. Nejprve provedeme asi 30 min peeling, pak následuje sprcha a poté ájurvédskou masáž celého těla Abhyanga.

Ájurvédská celotělová čakrová masáž

Tato masáž obsahuje celotělovou olejovou masáž Abhyangu i masáž hlavy se zaměřením na otevření a harmonizaci čaker, pomocí čakrových kamenů a tibetské mísy.

Ájurvédská harmonizační masáž celého těla a hlavy teplým sezamovým olejem, tělovou svící a léčivými kameny

Jedná se o velice příjemnou masáž celého těla i hlavy. Masáž nejen detoxikuje celý organismus, ale zároveň působí velice pozitivně na celý centrální nervový systém a zbavuje tělo i mysl stresu. Při masáži se pracuje i s léčivou tělovou svící, která se přikládá na místa dle potřeb klienta. Svíce dokáže zbavovat místo toxinů a zánětů. Funguje na principu komínového efektu a využívala se jako léčebná procedura již v tradičním starobylém léčitelství. Léčivé kameny se přikládají na energetická centra a čistí a harmonizují celý organismus.

Relaxace pro dvojice

Tato procedura pro dva zahrnuje 75 min ájurvédskou masáž celého těla teplým sezamovým nebo kokosovým olejem a teplými lávovými kameny, 30 min napaření v bylinné parní lázni a 30 min odpočinku. Masérka Vás na začátku uvede do procedury a vše vysvětlí.. Jeden z dvojice se jde napařit před masáží do bylinné parní lázně a následně bude po lázni odpočívat. Druhý z dvojice si užije masáž celého těla a poté se vystřídají. Bylinná parní lázeň je vhodná pro každého, napařuje se jen tělo při teplotě 40-50 stupňů Celsia a při 100%ní vlhkosti, hlava zůstává venku. Nezatežujeme srdíčko, dýchání a nepřehříváme mozek. V lázni ležíme na dřevěném roštu s prostěradlem. Samozřejmostí je občerstvení během procedury.

Relaxační a regenerační procedury

Masáže teplými lávovými kameny - masáž celého těla

JIž v dávných dobách používali na celém světě kameny, ohlazené vodou z řek nebo moře, a pokládali zahřáté kameny na tělo, aby odstranili bolesti a nastolili rovnováhu v těle. Masáž kameny podporuje krevní oběh a lymfatický systém, zbavuje záda a klouby bolestí a prohřívají celé tělo, tím dochází k regeneraci tkání a celého organismu.Doba procedury masáž celého těla 80 min + 10 min lázeň chodidel

Mazáž zád lávovými kameny

Již v dávných dobách používali na celém světě kameny, ohlazené vodou z řek nebo moře, a pokládali zahřáté kameny na tělo, aby odstranili bolesti a nastolili rovnováhu v těle. Masáž kameny podporuje krevní oběh a lymfatický systém, zbavuje záda a klouby bolestí a prohřívají celé tělo, tím dochází k regeneraci tkání a celého organismu.

Sportovní klasická masáž

Klasická masáž je vhodná zejména pro uvolnění ztuhlého a zablokovaného svalstva a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Masáž také působí na činnost všech vnitřních orgánů, jejichž funkci pozitivně stimuluje. Pomáhá tedy nejen při řešení již vzniklých zdravotních obtíží, ale je hodnotnou prevencí a cestou předcházení všem stavům, které tělo vytlačují z jeho rovnováhy a způsobují tak možné nepříjemné stavy kdekoliv v organismu. Klasická masáž je také velmi relaxační a dochází u ní k uvolnění napětí a stresu. Navodí tedy duševní pohodu a přivede do Vašeho těla novou energii.