ÁJURVÉDA - konzultace a terapie

Ájurvédská konzultace

V rámci konzultace zhodnotíme vaše individuální nastavení (vaši vnitřní přírodu - váta, pitta, kapha) a pokusíme se zasadit vaše problémy do tohoto kontextu. Pomůže nám v tom diagnostika z jazyka, nehtů a pulzu a rovněž pár dobře cílených otázek. Na vaše problémy pak budeme cílit změnou životního stylu, stravy, dobře voleným kořením a bylinami, dále pak specifickými terapiemi ájurvédskými terapiemi jako je marma , abhyanga, nasya, netra basti atd. Než však začneme jakoukoliv spolupráci, je třeba si uvědomit, že ájurvéda není žádná zázračná rychlá náprava. Je to především lékařský systém, jež má své zákonitosti a pravidla a bude od vás s největší pravděpodobností vyžadovat určité změny. V rámci osobní konzultace je nutné dopředu vyplnit dotazník, který vám bude na požádání zaslán.

Cena první konzultace je 1500 Kč / 2 hodiny, cena každé následné (kontrolní konzultace) je 850 Kč.

Abhyanga - ájurvédská masáž

Abhyanga je pro své účinky nazývaná královskou masáží. Jedná se o olejovou masáž celého těla (včetně břicha, hlavy a obličeje). Odplavuje toxiny z těla a znovu nastoluje harmonii a rovnováhu mysli i těla. Posiluje nervový a imunitní systém, zklidňuje a odstraňuje poruchy spánku, napětí, a úzkosti. Terapeuticky se využívá při léčbě artritidy, kolísavého krevního tlaku, astmatu a degenerativních onemocněních pohybového aparátu. Efektivně působí na šlachy a vazy, neboť odstraňuje blokace v těle. Podporuje kloubní flexibilitu, stimuluje činnost jednotlivých životně důležitých orgánů a harmonizuje hormonální systém. Není vhodná pro lidí se slabým trávením, vysokou ámou a kaphou (tyto faktory budou před masáží zkontrolovány terapeutem, který si vymezuje právo masáž odmítnout, pokud shledá, že není z nějakého důvodu pro daného jedince vhodná.)

Abhyanga trvá 90 min a její je cena 1500 Kč (oproti běžné masáži je velká spotřeba oleje a esenciálních olejů).

Marmová terapie

Marmová terapie je integrální částí ájurvédské terapie, pracuje s tzv. marmami, což jsou speciální místa na těle s velkou citlivostí. Lehká stimulace těchto bodů navozuje fyzickou a psychickou pohodu, otvírá energetické kanály a správný tok prány (životní energie/síly) v těle. Je možné provést marmovou terapii na obecné bázi (postupnou stimulací všech 107 marem), doporučuje se pro celkové navození rovnováhy, když klient netrpí žádnými konkrétními problémy. Při výskytu specifických problému (zejména fyzických problémů způsobených psychologickými faktory) se doporučuje stimulace vybraných marem specifickými oleji se zaměřením na léčbu daného problému, v tomto případě je předem nutná konzultace.

Marmová terapie trvá 90 min a její je cena 1500 Kč, případná předchozí konzultace 400 Kč / 30 min

Pinda sveda

Masáž nazývaná perlou mezi masážemi je prováděná horkými měšci naplněnými směsí rýže, bylin a koření připravených klientovi přímo na míru. Terapie pomáhá v závislosti na použitých substancích k odstranění zatuhnutí, napětí a tlaku nebo naopak při vyčerpání, podvýživě a únavě. Bylinné měšce jsou nahřívány v oleji (či teplém mléce) a pomocí speciálních pohybů se s nimi ošetřuje celé tělo. Vzhledem k síle této terapie, jejímu hlubokému účinku a možnosti přesného zacílení (díky výběru náplní do masírovacích měšců) je nutná předchozí konzultace.

Cena terapie je 2000 Kč / 90 min (terapeut musí den předem připravit měšce klientovi na míru), předchozí konzultace o vhodnosti terapie pro klienta je 400 Kč / 30 min